Kataloncima ne pomažu ni Montesove "makazice", Betisova nada u Ligu šampiona živi!

subota 15.04.2023.
20:29

Domaćin ostvario veoma bitnu pobedu.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Betisa savladali su na domaćem terenu ekipu Espanjola rezultatom 3:1 u okviru 29. kola španske Primere.

Sve je praktično već bilo gotovo posle prvih 45 minuta tokom kojih su "zeleni" opravdali ulogu favorita protiv gostiju iz Katalonije koji se bore za opstanak u eliti.

Igrao se 27. minut kada je Ajoze Perez svojim golom krunisao odličnu i tečnu akciju Betisa.

Sedam minuta kasnije, napadač je ponovo učestvovao kod novog gola domaćih, ovoga puta kao asistent Huanu Mirandi koji je savladao Pačeka na prvoj stativi.

Početkom drugog poluvremena, Sesar Montes je fantastičnim udarcem "makazicama" pružio nadu Espanjolu da može do boda, ali radost nije dugo trajala.

Konačan rezultat postavio je Vilijam Karvaljo u 69. minutu preciznim udarcem unutar kaznenog prostora, dok je gol Brajtvajta u finšu meča poništen zbog ofsajda.

Betis ima 48 bodova i nalazi se na petoj poziciji u Primeri, dok je Espanjol ostao pretposlednji sa 27 bodova, tri manje od sigurne zone.