nedelja 02.05.2021.
20:03

Ko je ovo, posle svega, mogao da očekuje?

Beta/Maxim Shipenkov/Pool via AP

Ekipa moskovske Lokomotive igrala je fenomenalno od početka drugog dela sezone, znala je samo za pobede i u prvenstvu, i u Kupu Rusije, sve do večeras, kada je ta serija dodatno trebalo da dobije na značaju.

Nikolićev tim je u derbiju proleća, odlučujućoj utakmici za titulu, gostovao Zenitu u Sankt Petersburgu, ali ispostavilo se da je to bio derbi samo na papiru. Lokomotiva je bila potpuno nemoćna, doživela je pravi debakl, rezultatom 6:1, pa je Zenit u velikom stilu osvojio novu šampionsku titulu, sa nedostižnih devet bodova više, dva kola pre kraja.

Kanonadu domaćih započeo je Dzjuba u 19. minutu, prednost je duplirao Azmun dvadeset minuta kasnije, a isti igrač je na kraju prvog poluvremena realizovao i jedanaesterac za ubedljivih 3:0.

Praktično je tada rešeno pitanje pobdnika, ali se nije očekivalo da će Nikolićev tim i u nastavku biti toliko nemoćan. Tek što je počelo drugo poluvreme, Azmun stiže do het-trika, a već u 51. minutu Dzjuba svojim drugim golom donosi ''petardu'' - 5:0.

Kamano je u 56. minutu nakratko prekinuo tu seriju domaćih, a konačnih 6:1 postavio je Malkom u 67. minutu susreta.