Katastrofa šampiona, Nica u gostima isprašila Lil

subota 14.08.2021.
18:53

Branilac trofeja ostao ne jednom bodu.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Lila doživeli su pravu katastrofu na meču protiv Nica koja ih je doslovce razbila na severu Francuske sa 4:0 u 2. kolu francuske Lige 1.

Branilac trofeja u Francuskoj je posle remija protiv Meca 3:3 na startu sezone, dočekao tim sa Azurne obale, ali je umesto pobede prošao kao bos po trnju.

Nica je povela već u prvom minutu golom Kaspera Dolberga, a već u petom minutu bilo je 2:0 kada je Kičam Budaui povisio prednost gostiju.

U trećem minutu nadoknade prednost gostiju je porasla na 3:0 kada je Amine Guari bio precizan sa penala.

U nastavku su viđena još dva gola u mreži šampiona koja su donela pravu katastrofu braniocu trofeja.

Dolberg je u 64. minutu povisio na 4:0, a "petarda" je pukla u 70. minutu nakon novog pogotka Guarija, međutim pogodak je poništen nakon pregleda VAR tehnologije.

Lil je tako nakon prva dva kola osvojio svega jedan bod, a naredni vikend putuju na gostovanje Sent Etjenu.

Sa druge strane, Nica je posle remija bez golova protiv Remsa, uhvatila sjajan zalet za nastavak sezone, a do novog trijumfa pokušaće da dođe narednog vikenda protiv Marseja.