Katastrofalan potez golmana ''Viole'' - Poigravao se sa loptom, pa primio gol o kojem se priča!

Autor: Nemanja Veljković
četvrtak 15.09.2022.
23:38

Neshvatljiv potez italijanskog čuvara mreže.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri Fiorentine večeras su doživeli pravi debakl pošto su u okviru drugog kola Lige konferencija poraženi na gostovanju turskom Bašakšehiru sa 3:0.

Srpski napadač Luka Jović ušao je u igru početkom drugog poluvremena, ali nije uspeo da ostvari značajniji učinak. Kada srpski fudbaler to nije uspeo, pažnju na sebe privukao je golman ''viole'' Pjerluiđi Golini.

Igrao se 71. minut, a Fiorentina je u tom momentu gubila sa 1:0 kada je usledio neshatljiv potez italijanskog čuvara mreže. Naime, igrač Fiorentine vratio je loptu svom golmanu sa pola terena. Golini koji je tada bio van šesnaesterca, imao je vremena ili da je izbije nogom ili vrati saigraču međutim, počeo je da se poigrava sa loptom nekoliko sekundi. Igrač Bašakšehira Gurler je to iskoristio, došao je do lopte i postigao svoj drugi pogodak.

Golini je pokušao da signalizira faul, ali sudija je ostao nem na njegove proteste.

Pred trenerom Vinćencom Italijanom je očigledno veliki posao. Ne samo što se njegova ekipa muči sa postizanjem golova, sada mora da razmišlja i promenama među stativama...