subota 15.10.2022.
18:14

Sjajna partija Urugvajca nedovoljna za slavlje domaćih.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

Fudbaleri Valensije i Elćea remizirali su 2:2 u meču devetog kola španske Primere.

Legendarni urugvajski napadač Edinson Kavani postigao je prve golove u dresu Valensije, ali je to bilo nedovoljno za pobedu Gatuzovog tima.

Gosti su poveli na "Mestalji" iz jedanaesterca u 29. minutu. Golman Valensije Đorđi Mamardašvili skrivio je najstrožu kaznu, a siguran izvođač penala bio je Pere Milja.

Dvanaest minuta kasnije penal na drugoj strani, desni bek Elćea Hosen faulirao je protivničkog igrača u svojih 16 metara, a sudija Pulido nije imao dilemu.

Odgovornost je preuzeo iskusni centarfor Edinson Kavani i svojim "prvencem" doneo izjednačenje ekipi Đenara Gatuza.

Usepli su domaći da stignu do potpunog preokreta u sudijskoj nadoknadi prvog dela.  Andrea Almeida je uposlio Kavanija, a popularni "El Matador" postigao drugi pogodak na meču.

Kavani je tako postao strelac u četiri od pet najjačih fudbalskih liga na svetu. U Nemačkoj nikada nije ni igrao.

Ipak, sjajnu partiju urugvajskog napadača "poništio" je Pere Milja svojim drugim pogotkom u 65. minutu i tako odneo bod sa "Mestalje".