Kejn i zvanično stigao legendu i postao najveći, Mitar i drugovi nemoćni protiv Ljorisa!

ponedeljak 23.01.2023.
23:17

Najveći je!

@SpursOfficial/Twitter

Fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima ekipu Fulama rezultatom 1:0 u 21. kolu Premijer lige.

Heroj Totenhema po ko zna koji put bio je nezaustavljivi Hari Kejn, koji je u nadoknadi prvog poluvremena postigao jedini pogodak.

Tim golom, Kejn je stigao do brojke od 266 pogodaka, čime je sustigao legendarnog Džimija Grivsa!

Totenhem nije bio nešto ubedljiv u igri u otvaranju utakmice, naprotiv, Fulam je bio taj koji je bolje krenuo i već u 10. minutu Bobi Rid je imao prvu veliku šansu, ali je Ljoris odlično intervenisao.

U 20. minutu Fulam je imao novu šansu, Herison Rid je ovaj put gađao, ali je Ljoris još jednom bio sjajan.

Aleksandar Mitrović je prvu i najbolju šansu imao u 25. minutu, posle Teteovog centaršuta glavom je gađao pored gola.

Totenhem je počeo da se budi tek u finišu prvog poluvremena. Prvo je Emerson šutirao, Leno je bio na mestu, ali golman Fulama ništa nije mogao u nadoknadi prvog poluvremena.

Son je proigrao Kejna, koji se okrenuo, namestio i u svom stilu sa 20 metara pogodio sam ugao za 0:1.

Totenhem je posle vođstva bio dosta bolji, a u 58. minutu Kejn je propustio ogromnu šansu da duplira prednost. Perišić mu je vratio loptu glavom, Kejn takođe glavom tukao sa peterca, ali je ovaj put i Leno bio odličan.

Usledio je period u kom je Fulam imao posed lopte i igrao na polovini rivala, ali bez pravih šansi.

Totenhem je do kraja sačuvao prednost i osvojio važne bodove i sada je peti na tabeli sa 36 bodova, dok je Fulam sedmi sa pet manje.