subota 16.09.2017.
20:21

Totenhem je u okviru petog kola Premijer lige dočekao Svonsi na "Vembliju", na kraju nije bilo pobednika.

EPA/PETER POWELL

Sparsi ni na trećem susretu u okviru Premijer lige na svom novom stadionu nisu uspeli da upišu trijumf. Sada su odigrali 0:0 protiv ekipe Svonsija.

Dominirali su Poketinovi izabranici od starta susreta, prvu dobru šansu imali su već u devetom minutu, kada je Hari Kejn odlično izveo slobodan udarac, ali je Lukaš Fabijanski sačuvao svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije, Son je bio u sjajnoj šansi, izašao je sam pred čuvara mreže "Labudova", ali je bivši golman Arsenala sjajno intervenisao i još jednom spasao svoju mrežu.

Svonsi je zbio redove od tog trenutka, dobro su se branili, posebno se istakao novajlija Renato Sančes, koji je odlično obavljao svoje defanzivne zadatke.

Nije bilo ozbiljnijih prilika do kraja prvog dela igre, a nakon 13 minuta igre u nastavku ponovo je pripretio Son, ali je Fabijanski nastavio sa sjajnim intervencijama.

Lopta je potom stigla do Sisoka, on je poslao ka Kejnu, engleski napadač je uspeo da uputi opasan udarac, ali je lopta pogodila prečku. Bila je to najbolja šansa za Sparse u prvih sat vremena igre.

U 66. minutu je Kejn ponovo pripretio, ovoga puta glavom posle kornera, ali je raspoloženi Fabijanski još jednom sačuvao mrežu.

Pripretio je Fabijanskom Tripije iz udaljenosti u smiraj susreta, šansu je imao i novajlija Orije, ali Sparsi nisu uspeli do kraja susreta da probiju bedem pred golom Fabijanskog, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Ovo je drugi remi Totenhema ove sezone, imaju osam bodova nakon pet kola i na petom su mestu na tabeli dok je Svonsi sa tri boda manje na 14. mestu Premijer lige.