Keln ispao i iz Kupa, Volfsburg prošao ''na mišiće''

23:54

Večeras odigrane prve četiri utakmice osmine finala nemačkog Kupa.

Epa/Sascha Steinbach

Tek što je najavio ''buđenje'' pobedom nad Volfsburgom proteklog vikenda u Bundesligi, Keln je večeras ponbovo poklekao.

Ovoga puta u osmini finala nacionalnog Kupa, pošto su ''Jarčevi'' poraženi od Šalkea sa 1:0 i tako završili učešće u ovom takmičenju.

Gol odluke postigao je Mejer u 63. minutu, a trijumfu Šalkea dopribeo je i naš reprezentativac Matija Nastasić koji je odigrao svih 90 minuta.

Na drugoj strani ceo meč je odigrao vezista Kelna Miloš Jojić.

Najneizvesnije večeras bilo je u Nirnbergu, gde je Volfsburg tek posle produžetaka slavio sa 2:0. Udokai je u 96. minutu doveo ''Vukove'' u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Didavi u 118. minutu.

U preostale dve večerašnje utakmice uspešniji su bili domaćini. Majnc je sa 3:1 eliminisao ekipu Štutgarta, a Paderborn je na svom terenu bio bolji od Ingolštata - 1:0.