petak 10.12.2021.
22:27

Na krilima Kristijana Dorša, Augzburg upisuje četvrti trijumf u sezoni.

@FCA_World/Twitter

Fudbaleri Augzburga savladali su Keln na "Rajn Enerdži stadionu" sa 0:2 (0:0) u prvom meču 15. kola Bundeslige.

Imali su svoje šanse i jedni i drugi, konkretnije, bile su od strane Kelna, ali domaćini nisu uspeli da ih realizuju, što su gosti kaznili.

Zapaženo veče najavio je Andre Han koji je pokazao da će biti konstantna pretnja po gol Švaba. Testirao ga je na izvrstan način, sa distance, u prvom poluvremenu, ali je Švab na maestralan način sprečio pogodak.

Modest je pretio, nije uspeo u više navrata, a za sve te neuspele pokušaje, Keln je bio kažnjen. Loše su izneli loptu sa svoje polovine, izgubili je, a Dorš je kreirao akciju iz koje jeHan nekako ugurao istu u mrežu posle slabe reakcije Švaba.

Nakon što je imao veliku ulogu pri prvom pogotku, petnaestak minuta kasnije Dorš je dobio loptu na 25 metara od gola Švaba i uputio "raketu" u mrežu. Jedan od golova sezone.

Keln ostaje na 19 bodova i na pozicij broj devet, dok je Augzburg 14.