20:35

Za skok na deseto mesto.

@fckoeln_en
@fckoeln_en

Fudbaleri Kelna deklasirali su Verder iz Bremena na svom terenu rezultatom 7:1, u poslednjoj utakmici današnjeg programa u 16. kolu nemačke Bundeslige.

Štoper reprezentacije Srbije Nemanja Veljković odigrao je ceo meč za Verder, a on i njegovi saigrači su se u Kelnu proveli kao "bosi po trnju". Odigrali su katastrofalno i doživeli ponižavajući poraz.

Podsetimo, Keln je ekipa koju je Partizan jesenas dva puta pobedio u grupnoj fazi Lige konferencije.

Već u 36. minutu je bilo nestvarnih 5:0 za domaći tim.

Reviju golova otvorio je Maina u devetom minutu, a potom je Tiges dao dva gola u 16. i 21. minutu za 3:0. Na 4:0 povisio je Škiri u 31, a na 5:0 Denis Huseinbašić u 36. minutu.

Nemački reprezentativac Niklas Filkrug je u 38. minutu smanjio na 5:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Nije se Keln tu zaustavio, pa je u nastavku sa još dva pogotka dotukao rivala. Tunišanin Škiri je svoj drugi gol na meču dao u 54. minutu, a konačnih 7:1 postavio igrač Verdera Fridl, autogolom u 77.minutu.

Keln se ovim trijumfom probio na deseto mesto na tabeli sa 20 bodova. Zanimljivo, Verder je poziciju iznad sa bodom više.