četvrtak 19.01.2023.
22:55

Sjajan gol Italijana.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juve je prvi zapretio preko Fađolija, ali šansa mladog Italijana biva protraćena. Međutim, "bjankoneri" dolaze do prednost već u osmom minuta - sjajan pas Sulea za Kina i to je 1:0.

Paladinova Monca se pak nije predavala, u 24. minutu dolaze do gola i izjednačenja preko kornera i raspoloženog Valotija.

Hteo je Juve da sa prednošću ode na pauzu, ali pokušaji Sulea i Ilinga Džuniora nisu dovoljni.

Kin je imao potom šansu, ali golman Monce spreman. Italijanski napadač postiže i drugi gol večeras, ali je pogotak ubrzo poništen zbog ofsajda.

To kao da je naljutilo Kijezu koji je ušao u 60. minutu meča. Italijan je otresao svog čuvara i sjajnim šutem vratio Juventusu prednost u 78. minutu. Pobeda od 2:1 i "bjankoneri" su u četvrtfinalu kupa Italije.