petak 06.01.2023.
22:59

Dva meseca, sve pobede Mančester junajteda...

EPA-EFE/Peter Powell

Prošla su dva meseca od poslednjeg poraza Mančester junajteda (od Aston Vile 6. novembra) i od tada u svim zvaničnim utakmicama zabeležene su pobede.

Ekipa Erika Ten Haga je savladala danas Everton u okviru Liga kupa što je sedma uzastopna pobeda.

Bilo je 3:1.

Već u 4. minutu utakmice došlo je do prednosti za ekipu Mančester junajteda, Marsijal, koji igra sve bolje, je oduzeo loptu na sredini terena, uposlio Rašforda koji koristi svoju brzinu po levoj strani, dodaje loptu do Antonija koji pogađa sa metar udaljenosti za 1:0.

U 14. minutu izjednačenje i neverovatna situacija, kiks Davida De Hee koji će se godinama pamtiti.

Bila je opasna akcija Evertona po desnoj strani, ali su, učinilo se svima, gosti zabrljali i umalo izbacili loptu van igrališta. Ipak, uklizavanje za loptom koja iz mrtvog ugla prolazi De Hei kroz noge, pa dolazi do Koadija koji je ubacuje u gol, je nešto što će se puštati kada budu pravili smešne video snimke.

Mančester je vratio prednost u 52. minutu utakmice, lopta je ponovo došla do izuzetnog Rašforda koji vara svoje protivnike, upućuje novi centaršut sa leve strane, a Koadi je ovoga puta ubacio loptu u svoju mrežu. Imalo je na ovoj utakmici materijala za emisije sa smešnim sadržajem.

Beležimo i gol Evertona koji je poništen, Kalvert-Luin se radovao, ali uzalud, bio je ofsajd.

Do kraja još jedan gol u mreži Evertona.

Ben Godfri je napravio penal, Markus Rašford je uzeo stvar u svoje noge i - pogodio za konačnih 3:1.

Dakle, Mančester junajted je učesnik osmine finala Liga kupa.