16:27

Ima nade za Ajaks.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Nije gotovo što se tiče borbe za Ligu šampiona u Holandiji.

PSV nije dobio, bilo je samo 3:3 protiv Herenvena, a zanimljivo da su u poslednjih 15 minuta ušli i sa dva gola minusa.

Izgledalo je da će sve ići po očekivanjima pošto je PSV poveo preko Sangarea u 14. minutu, ali su gosti došli do iznenađujućeg preokreta. Prvo je Van Evijk postigao gol u 33. minutu, da bi Kolasin doneo 2:3 za goste.

Kolasin je bio strelac i gola u 58. minutu za velikih 1:3, a taj rezultat bio je na snazi sve do 79. minuta utakmice. Tada je Luk De Jong uspeo da pogodi za 2:3 i totalnu dramu, a konačnih 3:3 postavlja Ćavi Simons u 85. minutu.

Ajaks je odradio svoje, uspeo je da pobedi Utreht na svom terenu, bilo je 3:1.

Bergvajn je doveo domaćina u prednost u 20. minutu, da bi Douvikas izjednačio početkom drugog poluvremena.

U 68. minutu Brobi donosi prednost Ajaksu, da bi Klasen postavio konačnih 3:0 u trećem minutu nadoknade.

Igrao je i srpski reprezentativac i kapiten Dušan Tadić svih 90 minuta za pobednički sastav.

Dakle, sada je razlika između PSV-a koji je drugoplasirani i Ajaksa koji je na trećem mestu tri boda, odlučuje gol-razlika o plasmanu u kvalifikacije za Ligu šampiona.

U poslednjem kolu PSV gostuje AZ Alkmaru, a Ajaks Tventeu, Ajaks ima gol-razliku 84:35, PSV 87:39.

Poznato je i da će Emen u baraž, dok Groningen i Kambur ispadaju.