Kiks odbrane i milimetri presudili Nenadu Bjelici u Augsburgu!

petak 12.04.2024.
22:24

Union iz Berlina upisao novi poraz.

Tom Weller/dpa via AP

Fudbaleri Augsburga savladali su na domaćem terenu ekipu Uniona iz Berlina rezultatom 2:0 u okviru 29. kola nemačke Bundeslige.

U jednom prilično ujednačenom meču, bavarska ekipa ostvarila je pobedu zahvaljujući kojoj i dalje može realno razmatrati mogućnost da se dokopa i plasmana u neko od evropskih takmičenja.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, mada je Union imao sasvim solidnu priliku kada je Kral unutar kaznenog prostora šutirao pored gola

Odmah na početku drugog dela igre, dogodio se šok za goste koji su posle greške Leitea kapitulirali kada je Filip Tic zatresao mrežu Ronoua.

Morala je četa Nenada Bjelice da krene u totalnu ofanzivu, usledila je terenska inicijativa Uniona koja nije donela željeni efekat.

Naprotiv.

Augsburg je dobro koristio prostor koji je ostavljala odbrana rivala, pa je u Sven Mihel pogodio u 81. minutu kada je gol i priznat posle pregledanja VAR snimka.