23:35

Al Itihad ponovo na čelu tabele.

Twitter/AlHilal Saudi Club

Večeras je odigrano pet mečeva sedmog kola najjače fudbalske lige Saudijske Arabije, koju sada svi pomno pratimo.

Al Hilal, sa našim Mitrovićem i Milinkovićem-Savićem od prvog minuta, gostovao je Damaku, igrao je i Nejmar, ali na kraju "samo" 1:1.

Malkom je doveo Al Hilal u vođstvo u devetom minutu, a izjendačio je Rumun Stančiju u 68.

Jedan od lepših golova u sezoni dao je legendarni Francuz Ngolo Kante. On je u pobedi svog Al Itihada, koji je i aktuelni šampion države, protiv Al Fateha sa 2:1 izveo pravu bravuru, kojom je u 45. minutu postavio konačan rezultat. Pre toga je Sadane dao gol za Fateh, da bi izjednačio Romarinjo. Branilac titule Al Itihad se ovim trijumfom vratio na čelo tabele sa 18 bodova, ima bod više od Al Hilala.

Sedam golova je viđeno u meču Etifaka i Al Taea. Po dva gola dali su Musa Dembele i Žoržinjo Vajnaldum, a na terenu je bio i Džordan Henderson. Na kraju je Al Etifak, koji predvodi Stiven Džerard, slavio sa 4:3. Mensah je upisao het-trik za Al Tae.

Al Tavon je bio bolji od Al Raeda 2:1, dok je Al Šabab savladao Al Hazem 4:1.