Kilov "hod po trnju", "kiša" golova, Ajntraht silovit na severu Nemačke

17:24

Pred Kilom je jako teška sezona.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Nije lako igrati nemačku Bundesilgu, a u to ovih sedmica mogu da se uvere fudbaleri Holštajn Kila, za koje se već sada može reći da će biti pravo čudo ukoliko uspeju da se spase od ispadanja.

Danas je ovaj tim u sklopu petog kola izgubio na domaćem terenu od Ajntrahta iz Frankfurta rezultatom 4:2 i zakucan je za poslednje 18. mesto na tabeli sa samo jednim bodom, uz gol-razliku 7:17.

Tim iz Frankfurta se nakon ovog trijumfa probio na drugo mesto sa 12 bodova, jednim manje od Bajerna i jednim više od Lajpciga.

Egipćanin Omar Marmuš je u 25. minutu otvorio seriju golova na ovom meču, kada je bio strelac za 0:1.

Kil je u 30. minutu izjednačio pogotkom Japanca Mašina iz penala, a u 47. minutu asistencija Marmuša i gol Hrvata Matanovića, za 1:2.

Mašino je svoj drugi gol za 2:2 dao u 50. minutu, a onda pritisak gostiju i "slom" domaćina.

Razigrani Marmuš je u 65. minutu pogodio za 2:3, a na 2:4 je povisio Tuta u 74. minutu.