Kina - Rakić šokirao Lazovića i Stanoja, pogodio i Fofana!

nedelja 21.06.2015.
15:26

Ovog vikenda zapažen učinak imali su napadači koje smo doskora gledali i na superligaškim terenima.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Mimo običaja, zatajio je Nenad Milijaš koji gotovo redovno daje golove za Antićev Hebei. Ovog puta su remizirali bez golova, 0-0 protiv Guižua, na svom terenu.

Juče je strelac bio ljubimac navijača Partizana Ismail Beko Fofana, koji je golom doprineo trijumfu njegovog Ćingdao Jonona protiv Peking Tehnolodžija rezultatom 3-1.

Fofana je u 79. minutu otklonio sve dileme oko pobednika, postavivši konačan rezultat.

Mnogo zanimljivije bilo je danas u duelu Peking Baksija i Ćingdao Hainijua. Slavili su gosti rezultatom 3-2 posle dosta preokreta, a Srbi su bili u glavnim ulogama.

Ćingdao je poveo posle dva minuta igre, ali je Danko Lazović već u četvrtom minutu doneo izjednačenje ekipi Aleksandra Stanojevića.

Potpuni preokret dogodio se samo četiri minuta kasnije, kada je pogodio Valensija, za vođstvo Pekinga od 2-1.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do trećeg minuta drugog poluvremena, kada je bivši napadač Crvene zvezde Đorđe Rakić izjednačio na 2-2 i najavio novi preokret.

A konačni preokret se dogodio u 71. minutu, kada je Ma Long pogodio za pobedu Ćingdaa od 3-2.

Posle 14 odigranih kola, na tabeli vodi Janbijan sa 30 bodova, ispred Antićevog Hebeija i Ćingdao Jonona sa po 27.

Peking Baksi je šesti sa 21 bodom, a Ćingdao Hainiu na osmom mestu sa 19 bodova.