Kineska Super Liga - Piksi ispustio pobedu protiv Skolarija, Pelegrinijev Hebej održao lekciju Karlitovoj Šenhui

subota 08.04.2017.
15:42

U okviru 4. kola najkvalitetnijeg kineskog fudbalskog takmičanje, u derbiju Gvanžua nije bilo pobednika, dok je Hebej Fortun savladao Šangaj Šenhuu na svom terenu.

EPA/YI XIN
EPA/YI XIN

Ekipa Gvanžu Evergrandea, koju sa klupe predvodi bivši svetski prvak Luis Felipe Skolari, remizirala je na svom stadionu protiv gradskog rivala, ekipe Gvanžu R&F, koju sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi. Na kraju je bilo 2:2 (1:1), iako su gosti vodili sve do sudijske nadoknade.

Poveli su domaći fudbaleri preko Alana, da bi do kraja prvog dela igre Piksijevi puleni došli do poravnanja preko Zahavija, Izraelac je bio precizan sa kreča.

Nakon 20 minuta igre u nastavku Renatinjo je doneo preokret gostima, a rezultat 1:2 u korist Piksijeve ekipe ostao je na snazi sve do prvog minuta sudijske nadoknade.

Tada se u strelce upisao Gao Lin, koji je postavio i konačnih 2:2.

U drugom susretu u terminu od 13 sati i 35 minuta po srednjoevropskom vremenu, Hebei Fortun, koji sa klupe predvodi Manuel Pelegrini savladao je Šangaj Šenhuu sa 4:2 (3:1).

Poveli su gosti koje sa klupe predvodi Gas Poje u 12. minutu preko bivšeg veziste Intera i Porta Fredija Guarina.

Ipak, samo dva minuta kasnije domaći dolaze do izjednačenja, strelac je bio Aloizijo.

Domaći dolaze do preokreta u 28. minutu preko Jin Hongboa, da bi samo dva minuta kasnije došli i do dva gola prednosti preko strelca izjednačujućeg pogotka Aloizija, kome je asistirao Ezekijel Laveci.

Sa 3:1 u korist domaće ekipe se otišlo na odmor, a onda nakon samo pet minuta igre u nastavku, pala su još dva gola.

Najpre je Moren smanjio na 3:2, da bi dva gola prednosti domaćinu samo minut kasnije vratio Gao, na asistenciju Lavecija, drugu na ovom susretu.

Do kraja nije bilo golova, te je ekipa Manuela Pelegrinija upisala trijumf, a treba dodati da je za goste svih 90 minuta na terenu proveo i Karlito Tevez, ali Argentinac nije uspeo da ozbiljnije utiče na ishod ovog susreta.

Ekipa Dragana Stojkovića i dalje je prva na tabeli sa 10 bodova iz četiri kola, ovo im je dakle prvi meč ove sezone u kom nisu upisali trijumf.