ponedeljak 03.04.2023.
23:13

Valensiji samo bod.

EPA-EFE/KAI FORSTERLING

Fudbaleri Valensije i Rajo Valjekana remizirali su rezultatom 1:1 u poslednjem meču 27. kola La Lige.

Rajo Valjekano je poveo u devetom minutu golom Komesane, a rezultat 0:1 ostao je i na poluvremenu.

Valensija je u nastavku krenula u ofanzivu, u 79. minutu je tražila penal, ali ga nije dobila, međutim jeste dva minuta kasnije. Odgovornost je preuzeo Džastin Klajvert koji je pogodio rutinski za 1:1.

Valensija je na sve načine pokušavala da dođe do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak, imala je 18 šuteva, naspram sedam Rajovih, međutim na kraju je remi bio konačan ishod.

Valensija sada ima 27 bodova, isto koliko i Espanjol i Almerija, po 28 imaju Valjadolid i Kadiz, Getafe ima 30, što znači da nas čeka paklena borba za opastanak do samog kraja.

Zna se da je samo Elče prežaljen i siguran putnik u drugu ligu.