nedelja 20.08.2023.
21:32

Kadizu nije pomogao sjajni golman Ledesma.

EPA-EFE/Toni Albir

Fudbaleri Barselone savladali su Kadiz sa 2:0 u meču drugog kola španske Primere odigranom na "Monžuiku".

"Blaugrana" je promenila dom ove sezone i svoje utakmice će igrati na "Monžuiku", jer je "Nou Kamp" u rekonstrukciji.

Mučila se Barsa večeras, ne toliko sa Kadizom, koliko sa njegovim sjajnim golmanom Heramijasom Ledesmom koji je brljirao i branio sve što se odbraniti moglo.

Posebno se Ledesma iskazao u 34. minutu kada je Gavi uputio perfektan centaršut, Kunde uputio udarac ka golu, a čuvar mreže Kadiza maestralno odbranio.

Imao je Ledesma mnogo sreće u 54. minutu kada je Gavi šutirao glavom nakon kornera, a lopta pogodila stativu.

Ipak, spasa za Kadiz nije bilo u 82. minutu kada su majstorski kombinovali Gundogan i Pedri, letošnja Barsina akvizicija iz Sitija sjajno proigrala mladu zvezdu tima, a Pedri u padu poslao loptu iza leđa Ledesmi.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Ferna Tores posle asistencije Levandovskog.