petak 12.08.2022.
22:22

Velika pobeda "milionera".

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Frajburg u gostima sa 3:1 u meču drugog kola nemačke Bundeslige.

Prvu šansu na utakmici imao je novi napadač Dormtunda Entoni Modest u 22. minutu, dobro je šutirao iz izgledne pozicije, ali je golman domaćih Mark Fleken zaustavio njegov udarac.

Minut kasnije Frajburg je uzvratio preko Mađara Rolanda Šalaija, ali se rezultat nije promenio.

Ono što nije uradio Šalai jeste Mihael Gregorič u 35. minutu. Matijas Ginter je odlično centrirao, a Austrijanac glavom zatresao mrežu Dortmunda.

Činilo se da će Frajburg sačuvati mrežu i doći do velike pobede, ali su dvojica mladića rođenih 2004. godine, koji su u igru ušli sredinom drugog poluvremena promenili sve.

Igrao se 77. minut kada je Jusufa Mukoko uposlio Džejmija Bijone-Gitensa, a ovaj postigao pogodak za izjednačenja, prvi u dresu Dortmunda, kardinalnu grešku načinio je golman Frajburga Fleken.

Sedam minuta kasnije "milioneri" su stigli do potpunog preokreta, ovoga puta strelac je bio Mukoko na asistenciju Julijana Branta, posle sjajne akcije gostiju.

Konačan rezultat postavio još jedan rezervista Marijus Volf dva minuta pre isteka devedesetog minuta.