Ključ leži u Matiću, "svrake" bez šanse na "Old trafordu"!

nedelja 21.02.2021.
21:52

Odličan rezultat za Mančester junajted.

EPA-EFE/Oli Scarff

Nova pobeda Mančester junajted, prva nakon 2. februara. Danas je na "Old trafordu" stradala ekipa Njukasla sa 3:1 (1:1).

Stegao je obruč Mančester junajted oko ekipe Njukasla od starta, ali je prvu šansu imala ekipa Njukasla preko Žoelintona, tada je De Hea odlično odbranio. Španac je imao još jednu dobru intervenciju kada je uspeo da odbrani udarac Almirona.

Markus Rašford je napravio pravi dar-mar u kaznenom prostoru Njukasla i uspeo ne samo da šutne,nego i da pogodi - 1:0.

U 36. minutu ekipa Njukasla stiže do izjednačenja. Prethodno je De Hea odlično odbranio i izbacio loptu u korner, a onda nakon centaršuta i odbitka lopta stiže do Sent-Maksimina koji pogađa.

Nemanja Matić je odigrao ključnu ulogu kod vodećeg gola Mančester junajteda u nastavku. Ušao je u kazneni prostor, poslao loptu na drugu stranu gde je bio Džejms koji je uspeo da pogodi za 2:1.

Ponovo je Nemanja imao ključnu ulogu kod narednog gola, dodao je do Rašforda koji biva oboren u kaznenom prostoru.

Reč je imao Bruno Fernandeš, naravno, pogodio je za konačnih 3:1