ponedeljak 29.04.2019.
23:55

Sve je izvesnije da će titula šampiona Rumunije drugu godinu zaredom u vitrine Kluža.

fkjagodina.org.rs

Preokretom koji su uspeli da naprave u poslednjoj utakmici 7. kola plej-of faze rumunske Lige I, fudbaleri Kluža stigli su na korak od odbrane šampionske titule.

Kluž je na svom terenu savladao Vitorul rezultatom 3:1 (0:1) iako je na poluvremenu imao gol zaostatka.

Goste je u vođstvo doveo Rivaldinjo u 14. minutu, a preokret je usledio u nastavku. Kamora je najpre poravnao na 1:1 u 57. minutu, a trijumf Klužu doneli su Emanuel Sulio Paulo Vinisijus.

Kluž je tako tri kola pre kraja zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani FCSB, što znači da bi već i sledećem kolu mogao da odbrani titulu ukoliko zabeleži trijumf, a nekadašnja Steaua ne savlada Krajovu.

Prošle sezone Kluž je sa bodom prednosti u odnosu na FCSB osvojio četvrtu titulu u svojoj istoriji.