Ko umesto Nuna? Vest Hem bira između dvojice za ekspresan povratak u PL!

Autor: Aleksandar Golubović
ponedeljak 25.05.2026.
21:45
Izvor: Sportske.net

Portugalcu su odbrojani dani u istočnom Londonu.

EPA/DAVID CLIFF
EPA/DAVID CLIFF

Povezane vesti

Iako su i prethodne sezone "štucali" u premijerligaškom karavanu, fudbaleri Vest Hema su ovog maja i zvanično napustili elitno društvo engleskog fudbala, nakon 15 godina igranja u kontinuitetu.

Eliminacija iz najvišeg ranga engleskog fudbala povlači sa sobom i niz nepopularnih mera s obzirom da će "čekićari" biti suočeni sa ogromnim finansijskim gubicima.

Najurgentnija stvar koju će morati da reše je da na što bezbolniji način formalizuju sastanak sa Nunom Espiritom Santom, koji ima ugovor sa londonskim klubom do leta 2028. godine.

Ipak, klub je letos, prilikom potpisivanja ugovora sa Portugalcem, uneo klauzulu prema kojoj nije dužan da mu plaća otpremninu u slučaju ispadanja u Čempionšip.

To će sasvim izvesno olakšati rastanak sa Portugalcem, ali se postavlja i pitanje ko će doći umesto iskusnog trenera.

Prema saznanjima "Gardijana", uprava kluba će birati između Gerija O'Nila i Skota Parkera, a zajedničko za obojicu je što su nekada igrali za "čekićare".

O'Nil je angažovan u Strazburu, došavši na mesto doskorašnjeg trenera Čelsija Lijama Roseniroa, dok je Parker do kraja aprila vodio Barnli, ali je sporazumno raskinuo ugovor sa ovim klubom nakon ispadanja u Čempionšip.

Obojica trenera su radili u Vest Hemu i poznaju klub, a takmičenje u nižem rangu odlična je polazna osnova da osvare napredak u istočnom Londonu.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke