Koji Kejn? Son i Medison su ubitačni tandem, Totenhem usamljen na vrhu Premijer lige!

ponedeljak 23.10.2023.
22:57

Sparsi melju.

EPA-EFE/ISABEL INFANTES

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom stadionu ekipu Fulama rezultatom 2:0 u devetom kolu Premijer lige.

Ponovo je blistao tandem Son-Medison koji je ostavio Totenhem na vrhu tabele i to sada kao usamljenog lidera sa 23 boda, dok Mančester siti i Arsenal imaju po 21, a Liverpul 20. Fulam je 13. sa 11 bodova.

Totenhem je na samom početku najavio da će igrati opet ofanzivno, jer je Son imao prvu veliku šansu na meču. Ali, uzvratio je i Fulam, pošto je u 12. minutu Palinja imao solidnu šansu, ali je Vikario takođe odlično intervenisao.

U 36. minutu Totenhem je došao do vođstva, posle greške odbrane Fulama i brze reakcije i asistencije Rišarlisona,

Son je sa nekih 20 metara poslao loptu uz samu stativu za 1:0.

Do odlaska na odmor šansu je imao i Kuluševski, ali promene rezultata nije bilo.

Totenhem je na startu drugog poluvremena rešio sve dileme oko pobednika, u 54. minutu posle nove greške odbrane Fulama i brze reakcije, Son je bio asistent, a Medison ovaj put strelac za nedostižnih 2:0.

Fulam je pokušavao da se vrati u meč, a jedinu pravu priliku imao je Raul Himenez u 84. minutu kada je Vikario ponovo odlično intervenisao.

U narednom kolu Totenhem gostuje Kristal Palasu, a Fulam gostuje Brajtonu.