Kombinovani tim Arsenala preokrenuo u Lesteru, Fulamu bod protiv Palasa, Mitar ušao sa klupe

nedelja 28.02.2021.
14:59

Pobeda Arsenala, remi Palasa i Fulama.

EPA-EFE/Rui Vieira

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Lestera rezultatom 3:1, dok su Kristal Palas i Fulam odigrali bez golova - 0:0.

Mikel Arteta je izveo kombinovani tim, očigledno je da je Liga Evrope sada prioritet, jer  je daleko od Lige šampiona preko top 4.

Loše je počelo po Arsenal, Tilemans je iskoristio očajnu postavku Marija, koji se nepotrebno povlačio u peterac i otvorio Belgijancu "autoput" do gola.

Ipak, do odlaska na odmor, Arsenal je uspeo da preokrene. Posle Vilijanovog prekida sa desne strane, David Luiz je na pravom mestu za 1:1.

U nadoknadi prvog dela, Pepe je oboren, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan je bio Obamejang za 1:2.

Na startu drugog dela, tačnije u 52. minutu, Pepe je iskoristio novu asistenciju Vilijana i rešio sve dileme oko pobednika.

Arsenal je sada skočio na deveto mesto sa 37 bodova, Lester je ostao treći sa 49.

U drugom popodnevnom meču, u mini derbiju Londona, Kristal Palas i Fulam su odigrali bez golova.

Luka Milivojević je odigrao ceo meč, zaradio je žuti karton, dok je Aleksandar Mitrović ušao u igru u 73. minutu, ali nije uspeo da pomogne svom timu da dođe do važne pobede.

Fulam je prišao Njukaslu i Brajtonu na tri boda zaostatka i do kraja će voditi veliku borbu za opstanak.