Komplikuje se, Sent Etjen igrao za velikog neprijatelja, i u Francuskoj odlučuje poslednje kolo!

nedelja 16.05.2021.
22:52

Vodeći tim francuskog šampionata nije dobio današnji meč, sve se rešava u poslednjem kolu.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ekipa Lila je na svom terenu dočekala Sent Etjen i nije uspela da dobije meč, bilo je samo 0:0. Na ovaj način su gosti pomogli Pari Sen Žermen koji bi mogao u slučaju titule da se izjednači sa Sent Etjenom sa 10 titula prvaka Francuske, što je, inače, rekord u Francuskoj.

PSŽ je sa tri gola častio danas raspoloženog Rajkovića, Rems je bio prilično slab u ovom duelu i Parižani su prišli u ovom trenutku na samo bod zaostatka u odnosu na Lil.

Nejmar u 13. iz penala, potom Mbape pogađa 11 minuta kasnije, da bi na 3:0 povisio u 68. minutu Markinjoš. Konačnih 4:0 postavlja Kin u 90.

Inače, Mbape je postigao svoj 40. gol ove sezone.

Parižanima je posao bio olakšan jer je Abdelhamid dobio crveni karton u 10. minutu utakmice.

Šansu za titulu ima i Monako, ali su one mizerne, i Lil i PSŽ moraju biti poraženi u poslednjem kolu. Monako je danas dobio Ren rezultatom 2:1, Ben Jeder je u 16. minutu pogodio na asistenciju Golovina, da bi Golovin na asistenciju Fofane pogodio za 2:0. Gosti su do nade za bod stigli preko Burižoa, ali nije vredelo, Monako je slavio tri boda.

Bordo - Lens 3:0
Dižon - Nant 0:4
Monpelje - Brest 0:0
Nica - Strazbur 0:2
Lil - Sent Etjen 0:0
Monako - Ren 2:1
Marsej - Anže 3:2
Nim - Lion 2:5