subota 29.12.2018.
22:26

Ali, ponovo je bilo nervoze i neizvesnosti protiv objektivno slabijeg rivala.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Posle četiri utakmice bez pobede u Seriji A, ekipa Milana uspela je konačno večeras da obraduje svoje navijače.

''Rosoneri'' su na svom ''San Siru'' slavili sa 2:1 protiv SPAL-a, u poslednjoj utakmici 19. kola i upisali ukupno osmi trijumf od početka sezone.

Daleko od toga da im je i večeras bilo lako, pogotovo od 13. minuta, kada je raspoloženi Andrea Petanja doveo goste u vođstvo. On se na ivici kaznenog prostora oslobodio Romanjolija, a onda uputio prelep udarac u donji desni ugao Donarumunog gola. Lopta je bežala od golmana Milana, delovalo je da će završiti pored gola, ali je ipak ''skrenula'' u mrežu - 0:1.

Ipak, samo tri minuta potrajalo je vođstvo SPAL-a, a onda je Kastiljeho poravnao na 1:1. Osvojio je loptu na ulasku u kazneni prostor i odmah uputio udarac iskosa sa leve strane u suprotni ugao - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a trenutak odluke dogodio se u 64. minutu, kada je Gonzalo Iguain pogodio za preokret i trijumf Milana - 2:1. Sve je počelo prodorom Kalabrije po desnoj strani, usledio je njegov centaršut, gde je Čalhanoglu vratio za Iguaina koji sa nekih sedam metara pogađa mrežu.

U finišu je Milan jedva zadržao minimalno vođstvo, u 86. minutu Petanja je još jednom opasno pripretio, da bi tri minuta kasnije Suso isključen i Gatuzov tim je ostao sa igračem manje na terenu.