petak 26.11.2021.
22:25

"Švabe" slavile posle skoro dva meseca.

EPA-EFE/Matthias Hangst

Fudbaleri Štutgarta zabeležili su prvu prvenstvenu pobedu nakon nepuna dva meseca pošto su u uvodnom meču 13. kola Bundeslige na svom terenu savladali Majnca 2:1.

Domaćin je poveo u 21. minutu golom Hirokija Ita nakon sjajnog udarca iz prve, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Samo dva minuta kasnije viđeno je novo uzbuđenje ispred gostujućeg gola, ali je nakon pregleda VAR-a ustanovljeno da penala nema.

Od toga trenutka Majnc je bio taj koji je preuzeo kontrolu igre, a nagrada je stigla u 39. minutu kada je Aleksander Hak odlično skočio nakon kornera i glavom izjednačio rezultat.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već početkom drugog dela pripretio je domaćin preko Filipa Forstera.

Vođstvo je ipak stiglo preko Borna Sose u 51. minutu, a udarac ovog fudbalera se, kao i u slučaju prvog gola domaćih, odbila o stative o mrežu.

Trener Majnca je na 15 minuta do kraja izvršio trostruku izmenu, a izjednačenju su bili u 80 minutu kada je Hack zapretio udarcem van šesnaesterca.

Do kraja meča promene rezultata ipak nije bilo pa je Štutgart ovom pobedom stigao do 13. boda, jednog više od zone ispadanja, dok je Majnc prekunuo seriju bez poraza ostavši na pet više u odnosu na današnjeg rivala.