četvrtak 10.11.2022.
21:56

Prekinut crni niz.

EPA-EFE/Kai FORSTERLING

Fudbaleri Valensije savladali su na domaćem terenu ekipu Betisa rezultatom 3:0 u okviru 14. kola španske Primere.

"Slepi miševi" imali su terensku inicijativu od samog početka meča, pretili preko Kastiljeha i Muse koji je pogodio stativu, a nagrada za takav pristup usledila je u drugom poluvremenu.

Veliki peh zadesio je Betis koji je od 61. minuta ostao sa igračem manje zbog isključenja Edgara Gonzaleza, da bi dva minuta kasnije Andre Almeida majstorijom iz slobodnog udarca doveo svoj tim u vođstvo.

Sve je to dodatno olakšalo posao Valensiji, pa je domaćin posle dosuđenog penala u 81. minutu i rešio pitanje pobednika zahvaljujući preciznom udarcu Huga Giljamona sa kreča.

Konačan rezultat postavio je Džastin Klajvert u trećem minutu nadoknade vremena.

Ekipa sa Mestalje je zahvaljujući večerašnjoj pobedi prekinula niz od pet utakmica bez trijumfa, pa se nalazi na 10. poziciji Primere sa 19 bodova.

Sa druge strane, Betis ima 24 i nalazi se na šestoj poziciji.