nedelja 09.05.2021.
18:06

Pobeda posle mesec i po dana.

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Fudbaleri Valensije zabeležili su prvu pobedu nakon mesec i po dana pošto su na svojoj "Mestalji" nadigrali Valjadolid 3:0 u meču 35. kola La Lige.

Junak trijumfa "slepih miševa" bio je urugvajski napadač Maksimilijano Gomez, dvostruki strelac na meču.

Vodeći pogodak postigao je u prvom minutu nadoknade kada je sjajno ispratio dodavanje i postigao gol u donji desni ugao gola.

Već u 48. minutu bilo je 2:0, ovaj put se u ulozi asistenta Karlos Soler, a konačnih 3:0 postavio je mladi Tijeri Koreja na minut pre kraja meča.

Srpski reprezentativac Uroš Račić ušao je u 65. minutu u igru, a Valensija je ovom pobedom praktično obezbedila opstanak, dok Valjadolid čeka velika borba za opstanak u poslednja tri kola.

Trenutno je u prednosti samo bod u odnosu na Uesku, koja je prva ispod crte, a do kraja sezone očekuju ih mečevi protiv Viljareala, Real Sosijedada i madridskog Atletika.