Konte svira kraj u Napoliju i vraća se gde srce pripada, De Laurentis pronašao zamenu?

Autor: Aleksandar Golubović
utorak 19.05.2026.
08:30
Izvor: Sportske.net

Drugo mesto ne zadovoljava apetite Napolitanaca.

EPA/ROBERTO BREGANI
EPA/ROBERTO BREGANI

Povezane vesti

Trofejni italijanski trener Antonio Konte nije uspeo sa Napolijem da odbrani Skudeto, što je uz prilično turbulentnu sezonu, obeleženu skandalom nakon jesenjeg poraza od Bolonje i manjkom autoriteta u slučaju Romela Lukakua uticalo na preispitivanje njegove budućnosti u klubu.

Najrelevantniji italijanski novinari poput Fabricija Romana i Đanluke Di Marcija preneli su u ponedeljak uveče da je nakon nedavnog sastanka sa predsednikom Antoniom De Laurentisom stručnjak iz Apulje u ovom trenutku bliži odlasku, uprkos tome što ima ugovor i za narednu sezonu.

Di Marcio je već naveo da je Mauricio Sari bližu povratka na "Maradonu" u slučaju rastanka sa Konteom, dok bi Antonio konačno mogao da se vrati u Juventus, klub gde je kao fudbaler ostavio najdublji igrački trag, a gde je i kao trener imao uspeha.

Tvrdnja da će od leta ponovo biti u redovima torinskog velikana dodatno će imati smisla ukoliko "stara dama" u poslednjem kolu ne izbori plasman u Ligu šampiona, što nije daleko od realnosti nakon šamara od Fiorentine u nedelju.

Vredi podsetiti da Konte sa Napolijem nije ostvario dobar rezultat u Ligi šampiona, što je još jedan minus u De Laurentisovim očima, a nakon što je pogodio sa dovođenjem Skota Mektomineja, Kevin De Brujne i Ramus Hojlund nisu u potpunosti blesnuli kao dete Mančester junajteda.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke