Konteov neslavan povratak na Stamford Bridž, Čelsi nadomak borbe za prvi trofej u sezoni!

sreda 05.01.2022.
22:44

Ipak, čeka ih i revanš.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Čelsija savladali su kao domaćini Totenhem rezultatom 2:0 u prvoj utakmici polufinala Liga kupa.

Meč je presudilo odlično prvo poluvreme izabranika Tomasa Tuhela koji su poveli već u petom minutu kada je Kai Haverc posle dodavanja Alonsa matirao Ljorisa.

Sparsi nisu uspeli da ozbiljno zaprete domaćinu koji je vršio sve veći pritisak, pa je tako i duplirao prednost u 34. minutu nakon autogola Dejvisa.

Drugo poluvreme proteklo je u nešto mirnijem ritmu, Totenhem je zapretio u dva navrata preko Kejna i Lo Selsa, međutim nije uspeo da smanji zaostatak pred revanš na domaćem terenu.

Navijačima Čelsija privukla je pažnju i odluka Tuhela da u tim vrati Romelua Lukakua koji se posle kazne vratio u startnih 11.

Totenhem će dočekati Čelsi u drugoj utakmici polufinala Liga kupa 12. januara.