Kopa Amerika: Brazil pregazio Venecuelu, minimalac Kolumbije

ponedeljak 14.06.2021.
08:24

Počelo je.

EPA-EFE/Fernando Bizerra Jr

Fudbalska reprezentacija Brazila uspešno je startovala na turniru Kopa Amerika pošto je u 1. kolu grupe B rutinski nadigrala Venecuelu u Braziliji 3:0 meču koji je obeležio Nejmar golom i asistencijom.

Jedan od vodećih favorita za osvajanje ovog takmičenja poveo je golom kapitena PSŽ-a Markinjosa u 23. minutu.

Iskusni defanzivac je to učinio pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru Venecuele na centaršut Nejmara iz kornera.

Ovaj rezultat je stajao na semaforu do 64. minuta kada je Nejmar sa penala povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je na minut pre kraja meča Gabrijel Barbosa posle prelepe akcije u kojoj je najveći deo posla obavio Nejmar.

Venecuela je bila inferioran rival u svim segmentima igre, a to potvrđuje samo jedan udarac na gol za 90 minuta.

Daleko neefikasniji meč viđen je u duelu Kolumbije i Ekvadora koji je ovaj prvi tim rešio u svoju korist sa 1:0.

Strelac jedinog gola bio je vezista Boke Juniors Edvin Kardona u 42. minutu.

Takmičenje na Prvenstvu Južne Amerike nastavlja se večeras kada će u suprotnoj grupi snage odmeriti Argetnina i Čile u Rio de Žaneriru, dok će u dva sata iza ponoći na teren istrčati fudbaleri Paragvaja i Bolivije.