ponedeljak 06.05.2024.
19:55

"Boginja" ostvarila vrednu pobedu teže od očekivanog.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Atalante savladali su kao gosti ekipu Salernitane rezultatom 2:1 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Ekipa iz Bergama propisno se namučila u Salernu gde je "fenjeraš" pružio čvrst otpor, ali nije izdržao do kraja utakmice, što je Atalantu vratilo na petu poziciju italijanskog šampionata.

Izabranici Đanpjera Gasperinija su od samog početka meča uspostavili terensku inicijativu, ali je domaćin iz Salerna bio taj koji je poveo.

Igrao se 18. minut kada je Lum Čauna uz malo sreće prevario svog čuvara i iskosa s desne strane pogodio suprotan ugao gola Karneskija.

Atalanta osim prilike Lokmana nije prikazala ništa konkretno, pa je Gasperini odlučio da izvrši tri izmene na poluvremenu što je donelo veliki preokret.

Prvo je Đanluka Skamaka izjednačio rezultat u 57. minutu posle dodavanja Pašalića glavom, da bi šest minuta kasnije Tun Kopmajners pogodio sa distance i tako rešio pitanje pobednika u Salernu pošto je dobru priliku u finišu meča propustio Čauna.

Atalanta je peti tim na tabeli Serije A sa 60 bodova, dok je Salernitana poslednja sa 15 bodova.