Košmarno veče u Hamburgu, Borusija eliminisana u Kupu!

utorak 18.01.2022.
22:38

Haland nije imao veče.

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda priredili su negativno iznenađenje u Kupu Nemačke pošto su u osmini finala poraženi na gostovanju Sankt Pauliju u Hamburgu 2:1.

Lider Cvajte je poveo već u 4. minutu golom Etijena Amedijada, a erupcija radosti na severu Nemačke usledila je kada je Aksel Vitsle u 40. minutu autogolom povisio na 2:0.

Gol nade za goste iz Dortmunda dao je Erling Haland sa penala u 58. minutu, a onda je viđeno po nekoliko prilika na obe strane.

Kako je meč odmicao ritam je splasao, što je odgovaralo domaćinu, dok je Borusija sporadično pokušavala da izbori produžetke.

Prethodno su prolaz dalje izborile ekipe Hamburga i Karlsruea. Hamburg je slavio nakon boljeg izvođenja penala u Kelnu. U regularnom delu meča nije bilo golova, a onda je u 92. minutu Glacez doveo goste u vođstvo.

Modest je u prvom minutu nadokande drugog produžetka izborio penale, a onda je usledila penal-serija.

Keln je promašio dva penala, dok je Hamburg bio neprecizan jednom manje i tako zasluženo otišao u četvrtfinale.

Raduju se i u Karlsrueu posle pobede u Bavarskoj nad Minhenom 1860 1:0, a raduju se i u Bohumu nakon trijumfa nad Majncom 3:1.