Košmarno veče za Inter, Ikardi se blamirao! Lacio sad ima ''zicer'' za Ligu šampiona!

subota 12.05.2018.
22:45

Drama na ''Meaci'', Inter šokiran!

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Inter je do večeras imao sve u svojim rukama kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona, ali zahvaljujući Sasuolu, sve se odjednom promenilo!

''Neroazuri'' su u drugoj utrakmici pretposlednjeg kola poraženi na ''Meaci'' sa 2:1 i tako ostali na petom mestu 69 bodova, dva manje od Lacija
.

Iznenađenje je najavio Politano, lepim golom iz slobodnog udarca u 25. minutu meča, kada je živi zid Intera očajno reagovao i Handanović je bio nemoćan da zaustavi taj pokušaj - 0:1.

Mogao je Inter do izjednačenja u finišu prvog poluvremena, ali Mauro Ikardi ne koristi stopostotnu priliku u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju Konsiljijem!

Međutim, to je bila samo najava još dva velika Ikardijeva promašaja tokom drugog poluvremena. Prvo mu je Konsilji skinuo još jedan zicer u 69. minutu, a onda mu je par minuta kasnije izblokiran jopš jedan udarac sa desetak metara od gola!

Ni to nije bio najveći šok za navijače Intera, jer kazna za ove Ikardijeve promašaje je usledila u 72. minutu, kada je Domeniko Berardi prihvatio loptu na nekih dvadesetak metara od gola i iskosa sa leve strane odlično šutirao za vođstvo Sasuola od 2:0!

Naravno, usledio je veliki pritisak Intera do kraja meča, krenuli su na sve ili ništa, a Rafinja im je vratio nadu pogotkom za 2:1 u 80. minutu, kada je pogodio sam donji levi ugao Konsiljivenog gola.

Bilo je dovoljno vremena da domaći bar izjednače, ali u tome nisu uspeli, pa im sada ostaje samo da se nadaju eventualnom kiksu Lacija sutra protiv Krotonea, kako bi zadržali šanse za plasman u Ligu šampiona. Podsetimo, u poslednjem kolu sastaju se upravo Inter i Lacio, ali ako Rimljani sutra pobede, onda taj duel neće imati nikakvu važnost za Inter.