Dortmund za dva minuta do preokreta u Frankfurtu, Kostić radio ono što najbolje zna

Autor: Sportske Net
subota 08.01.2022.
20:26

Ajntraht ispustio dva gola prednosti.

EPA-EFE/HASAN BRATIC

Fudbaleri Burisje Dortmund savladali su Ajntraht u gostima rezultatom 3:2. Tim iz Frankfurta je vodio sve do 71. minuta kada je otpočeo preokret gostiju.

Prvo poluvreme bilo je uspešno za domaći tim, pošto su poveli sa 2:0 i to vodstvo čuvali i na pauzi.

U prvom golu učestvovao je i srpski rerpezentativac Filip Kostić, koji je uputio centaršut iz slobodnjaka u kazneni prostor, a Bore bio na pravom mestu i poslao loptu iz voleja u gol.

Prošlo je tek desetak minuta kada je Bore ponovo promenio rezultat na semaforu. Poslao je odbitak u donji levi ugao za 2:0.

Po povratku na teren Dortmund je stigao do izjednačenja. Haland je dodao do Azara koji je unutar kaznenog prostora poslao loptu u mrežu Kevina Trapa.

Dortmund je imao više loptu u nogama, relizovao više pokušaja, ali je Ajntraht bio konkretniji.

Imao je Kostić priliku u 78. minutu kada je sam stigao do kaznenog prostora Dortmunda, ali je morao brzo da reaguje i šutira, ali je golman odbranio.

Borusija je stigla do izjačenja posle centaršuta Menijea, koji je prihvatio Belingem i poslao loptu glavom za izjednačenje.

Gosti su stigli do preokreta u 89. minutu kada je sa ivice kaznenog prostora Daut šutirao za 3:2.