Kostić "poslužio" Di Mariju za minimalac Juvea, Junajtedov strašan odgovor na Liverpul!

U terminu od 21 čas odigrane su četiri utakmice osmine finala Liga Evrope.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa savladali kod kuće ekipu Frajburga rezultatom 1:0.

Ponovo su se "bjankoneri" mučili, ali ovoga puta uspeli su da ostvare značajnu evropsku pobedu.

I to velikim delom zahvaljujući Filipu Kostiću.

Srpski reprezentativac probio je po levoj strani i uputio odličan centaršut nakon kojeg je Anhel Di Marija i postigao pobedonosni pogodak u 53. minutu.

Na terenu se od prvog minuta našao i Dušan Vlahović koji je zamenjen u 67. minutu, dok je Kostić teren napustio desetak minuta kasnije.

Posle bruke na Enfildu protiv Liverpula, ekipa Mančester junajteda se vratila u velikom stilu pošto je na Old Trafordu ubedljivo savladala Betis rezultatom 4:1.

Igrao se šesti minut kada su "crveni đavoli" stigli do vođstva, Markus Rašford iskoristio je odbitak i loptu sproveo u mrežu.

Nakon primljenog gola, Betis je zaigrao ofanzivnije, a takav pristup se Špancima isplatio u 32. minutu kada je pogodio Ajoze Perez.

Međutim, drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Junajtedu.

U razmaku od samo šest minuta, domaćin je postigao dva gola, prvo je pogodio Antoni u 52, da bi u 58. Bruno Fernandeš povisio prednost Junajteda.

Konačan rezultat postavio je Vut Veghorst golom u 84. minutu igre.

Sevilja je na domaćem terenu bila bolja od Fenerbahčea rezultatom 2:0.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, ekipa za koju je čitav meč odigrao reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj stigla je do vođstva u 56. minutu posle sjajnog gola Đoana Đordana.

Svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Erik Lamela hicem u 85. minutu susreta.

Šahtjor i Fejenord odigrali su u Varšavi nerešeno 1:1.

Nominalni domaćin čekao je sve do 79. minuta kada je Jaroslav Rakitski zatresao mrežu, ali su Holanđani devet minuta kasnije uspeli da izbegnu poraz zahvaljujući Ezekijelu Bulaudeu.