Posle velike bure pred kraj prelaznog roka, Kostić nastavlja tamo gde je stao u Ajntrahtu.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Mnogo se prethodnih nedelja pisalo o Filipu Kostiću i njegovom neostvarenom transferu u Lacio, a pogotovo okolnostima koje su do toga dovele. Kostić je bio nezadovoljan, pisalo se i o štrajku zbog čega se očekivalo da ga klub kazni, ali izgleda da je sve to zaboravljeno.

Srpski reprezentativac je danas nastupio u meču četvrtog kola Bundeslige protiv Štutgarta i malo je nedostajalo da upravo Kostić bude junak meča.

On je u 79. minutu postigao vodeći gol, snažnim i preciznim udarcem po zemlji sa oko petnaestak metara iskosa sa leve strane, ali njegov tim tu prednost nije uspeo da zadrži.

Štutgart je do izjednačenja došao u 88. minutu, kada je Marmuš pogodio za konačnih 1:1 u Frankfurtu.

Inače, gosti su do ovog rezultata došli sa igračem manje, jer je u 82. minutu crveni karton dobio Valdemar Anton.

Ajntraht je i dalje bez pobede posle četiri odigrana kola, ovo mu je treći remi, a Štutgart ima jedan bod više na 11. poziciji na tabeli.