Kovačevi "vukovi" bez šansi u Minhenu, Mane uzalud pogađao, Miler kao Inzagi!

nedelja 14.08.2022.
19:27

Bajern ostvario novu laku pobedu.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu Volfsburg rezultatom 2:0 u okviru drugog kola nemačke Bundeslige.

Domaćin je rešio pitanje pobednika praktično posle prvih 45 minuta, a bivši trener Bavaraca Niko Kovač predvodeći "vukove" nije uspeo da napravi iznenađenje.

Bajern je pogađao ukupno pet puta, ali tek dva gola bila su regularna, posle poništenog Sadija Manea u 20, 13 minuta kasnije regularni je postigao Džamal Musijala koji se na ivici kaznenog prostora izborio sa čuvarima i loptu poslao tik uz desnu stativu.

Da minhenski klub na poluvreme ode sa dvostrukom prednošću pobrinuo se Tomas Miler koji je u 44. minutu "inzagijevski" preusmerio udarac Kimiha u gol.

Pogodio je Miler još jednom, no pre toga se našao u ofsajdu, mrežu je ponovo zatresao i Mane, ali je i on poništen zbog ofsajda, ali tek nakon VAR intervencije.

Volfsburg se nije naigrao fudbala u Minhenu, Bajern je potpuno zasluženo osvojio nova tri boda koja je mogao i kroz ubedljiviju pobedu.