21:10

Riding na tri boda od mesta koje vodi direktno u Premijer ligu.

Twitter/@ReadingFC

Veljko Paunović je i večeras stigao do još jedne pobede u Čempionšipu.

U okviru 25. kola drugog ranga u Engleskoj, Riding je na domaćem terenu savladao Koventri rezultatom 3:0.

Odbranu gostiju "otključao" je Lukas Žoao koji je posle odličnog prijema u kaznenom prostoru zagradio loptu i prosledio je iza leđa Vilsona.

Drugo poluvreme počelo je odlično po Riding, na 2:0 povisio je Endi Rinomota odmah na početku igre, da bi u 72. minutu Džon Svift sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca rešio pitanje pobednika.

Koventri je meč završio sa igračem manje pošto je Mekfadzin zaradio crveni karton, a priliku da zaigra dobio je i srpski internacionalac Dejan Tetek kojeg je Paunović uveo u igru u 78. minutu susreta.

Riding je ovom pobedom stigao do treće pozicije sa 43 boda iz 24 utakmice, dok je Koventri 18. sa 26.