sreda 04.08.2021.
21:20

Kumanova četa poražena u Salcburgu.

EPA-EFE/TONI ALBIR

Fudbaleri Barselone zabeležili su prvi poraz na letnjim pripremama za novu sezonu pošto su u Salcburgu poraženi od istoimenog tima sa 2:1.

Svega desetak dana pred početak sezone i meč uoči generalne probe protiv Juventusa, katalonski velikan je okliznuo u Mocartovom gradu, istina bez pomoći najboljeg igrača Lionela Mesija.

Vođstvo Salcburgu doneo je u 43. minutu izvanrednim golom hrvatski fudbaler Luka Sučić, dok je u 83. minutu izjednačenje španskom timu obezbedio Martin Brajtvajt.

Delovalo je da će igrači oba tima teren u Salcburgu napustiti miroljubivim rezultatom, ali je pobedu domaćinu obezbedio u 90. minutu Brendan Aronson nakon odbitka.

Barselona je nastupala u sastavu: Neto, Dest, Arauho, Lengle, Alba, De Jong, Buskets, Gonzales, Depaj, Grizman, Gavi.

Već u nedelju na "Kamp Nou" će stići Juventus, a prvi zvanični meč u narednoj sezoni Barselona će imati protiv Real Sosijedada sedam dana kasnije na istom mestu.