nedelja 17.02.2019.
22:30

Kiks Napolija, Juve ima veliku zalihu.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Napolija dočekali su Torino u 24. kolu Serije A, tokom 90 minuta situacija na semaforu se nije menjala, podela bodova i 0:0.

Pretio je Napoli od starta, igrao se 15. minut kada se Milik našao u šansi, ali je tukao tik pored desne stative.

Samo pet minuta kasnije, nova šansa za Poljaka, tukao je ipak po sredini gola, pa je Sirigu uspeo da interveniše.

Odmah potom nova šansa, ovoga puta Insinje u prilici, sjajan šut, ali još bolja intervencija raspoloženog Sirigua.

Pretili su potom ponovo Insinje i Milik, ali su njihovi udraci bili neprecizni, pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, nova šansa za Milika i nova sjajna intervencija Sirigua.

Možda i najveću priliku na utakmici propustio je da realizuje Lorenco Insinje u 74. minutu, šutirao je iz veoma izgledne pozicije, savladao je Sirigua, ali je pogodio stativu!

Do kraja nije bilo promene rezultata, Napoli je dominirao, ali je Salvatore Sirigu imao svoje veče, bivši golman Pari sen Žermena je sakupio 10 odbrana.

Nakon današnjeg remija, Napoli ostaje drugi, ali posle 24 odigrana kola imaju čak 13 bodova manje od Juventusa i teško je verovati da će do kraja to uspeti da stignu.

Što se tiče Torina, 11. remi ove sezone, sigurno deveto mesto na tabeli sa 35 bodova, 18 manje od današnjeg rivala.