subota 27.04.2024.
20:27

Još jedna pobeda Evertona!

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbaleri Evertona pobedili su večeras Brentford rezultatom 1:0 (0:0) na "Gudisonu" u okviru 35. kola Premijer lige.

U sezoni prepunoj turbulencija što je uključivalo povrede, lošu formu, oduzimanje bodova, pa vraćanje dela istih, Everton je opstao u elitnom rangu i na miru mogu da odigraju preostale tri utakmice.

Njih Luton koji je prvi ispod "crte" više ne može da stigne imajući u vidu da zaostaju 11 bodova za "karamelama".

Momenat odluke možda i nije sam pogodak koliko detalj iz 51. minuta kada je Džordan Pikford nestvarnom reakcijom spasio gol posle prilike Ajvana Tonija. To se odrazilo na događaj koji je usledio devet minuta kasnije. Tada je Idrisa Gana Gej natrčao na loptu i "pocepao" mrežu Flekena.

Everton i Brentford su sigurni na tabeli sa 36, odnosno 35 bodova.