Kralj pred odbranom trona - Anćeloti bez rizika, Kurtoa pokazao da će Lunjin brzo morati na klupu

Autor: Nemanja Janošev
subota 04.05.2024.
18:14

Sigurna pobeda, sada se čeka Barselona.

EPA-EFE/JJ Guillen

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Kadiz na stadionu "Santjago Bernabeu" rezultatom 3:0 (0:0) u 34. kolu La lige.

Karlo Anćeloti je napravio čak 10 promena u odnosu na utakmicu sa minhenskim Bajernom u utorak, odmorio većinu, dok je pružio priliku brojnim igračima čija je minutaža ograničena.

Tako je iskorišćena prilika da se na golu po prvi put ove sezone, a posle oporavka od povrede prednjih ukrštenih ligamenata kolena, vrati Tibo Kurtoa. Belgijanac je blistao, direktno uticao da se slomi otpor Kadiza, a bitnu ulogu imao je i pri trećem pogotku.

Jedini koji je započeo duel, a da je igrao u Minhenu jeste Naćo čija se karijera u Realu završava po kraju sezone. Elem, Kurtoa je svojom odbranom u 50. minutu kada je sam na njega istrčao Ramos, pokrenuo napad Reala iz kojeg je Brahim Dijaz promenio rezultat na 1:0. Po ulasku u igru kasnije se upisao i Džud Belingem, a u nadoknadi, posle još jedne odbrane Kurtoe i kontre, Naćo asistira Hoseluu za konačan rezutat.

Real, ukoliko Barselona ne savlada Đironu, danas postaje novi šampion Španije.