17:27

Augsburg pao u Zinshajmu.

Hoffenheim
Hoffenheim

Fudbaleri Hofenhajma savladali su kao domaćini ekipu Augsburga rezultatom 3:1 u okviru 28. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa iz Zinshajma se današnjom pobedom približila plasmanu u neko od evropskih takmičenja u meču protiv jednog od direktnih rivala za tu poziciju i to zahvaljujući dvojici napadača.

Domaćin je poveo u 17. minutu posle sjajne akcije po levoj strani, posle prodora Kaderabek je uposlio Vuta Veghorsta kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Augsburga.

Novi šok za goste usledio je tri minuta kasnije kada je Veghorst ostavio loptu Andreju Kramariću koji je sa nešto manje od 20 metara precizno pogodio levi ugao Damena.

Hofenhajm je ostavio mnogo prostora na sopstvenoj polovini što je Augsburg umeo da iskoristi, pa je u 61. minutu Ermedin Demirović smanjio zaostatak kluba iz Bavarske.

Krenuli su gosti na sve ili ništa, ali nisu uspeli da izbegnu poraz, na kraju je Ila Bebu u 90. minutu postavio konačan rezultat zatresavši mrežu Augsburga.

Hofenhajm se izjednačio sa brojem bodova u odnosu na današnjeg rivala, pa tako zajedno imaju po 36 bodova.