Kreće rasplet u "ligama petice" - Bajern danas igra za titulu, Barsa, Real, Napoli i Inter bez prava na grešku

Autor: Mladen Heleta
subota 03.05.2025.
10:30
Izvor: Sportske.net

U Engleskoj i Francuskoj "haos" u borbi za LŠ.

EPA-EFE/RONALD WITTEK
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Povezane vesti

Ulazimo u sam finiš sezone u svim nacionalnim fudbalskim šampionatima u Evropi, a ovde ćemo vas podsetiti na situacije u takozvanim "ligama petice".

U Nemačkoj Bajern već danas može da ekspresno vrati titulu u Minhen. Bavarci na tri kola pre kraja Bundeslige imaju osam bodova više od šampiona Bajera iz Leverkuzena, pa je samo pitanje trenutka kada će Hari Kejn osvojiti svoj prvi trofej u karijeri. Bajern od 15.30 sati gostuje Lajpcigu, a pobedom bi i matematički osvojio 12. titulu u poslednjih 13 godina. Ako Bajern ne uzme sva tri boda, može do naslova i u nedelju, pod uslovom da Bajer ne pobedi u Frajburgu. I Lajpcig i Frajburg imaju veliki motiv, pošto se bore za četvrto mesto i Ligu šampiona.

U Španiji Barselona ima četiri boda više od Real Madrida na pet kola do kraja. Pre El klasika zakazanog za 11. maj u Kataloniji, Barselona će u večeras gostovati "fenjerašu" Valjadolidu, dok Real Madrid sutra dočekuje nezgodnu Seltu. Očekuje se da i jedni i drugi zabeleže trijumfe i derbi dočekaju sa istom razlikom, a svaki kiks se sada skupo plaća, pogotovo u slučaju Reala.

U Engleskoj je Liverpul prošlog vikenda obezbedio 20. titulu u istoriji kluba, a najveća drama se na četiri kola pre kraja odvija u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona. Premijer liga će dati pet klubova za elitno takmičenje. 

Šest timova se i dalje nada plasmanu između drugog i petog mesta. Najbolju poziciju ima Arsenal sa 67 bodova, slede Mančester siti sa 64, Njukasl sa 62, Čelsi i Notingem Forest po 60, te Aston Vila sa 57 bodova. Treba napomenuti da Siti ima meč više od svih rivala, jer je sinoć u ovom kolu pobedio Vulverhempton sa 1:0.

U 35. rundi Arsenal će igrati protiv Bornmuta kod kuće, dok Aston Vila dočekuje Fulam. U nedelju Njukasl gostuje Brajtonu, Čelsi je domaćin Liverpulu, a Notingem u ponedeljak gostuje Kristal Palasu. 

Treba istaći i da šesto mesto u Premijer ligi vodi u Ligu Evrope. Ako Mančester siti osvoji FA kup (u finalu igra sa Kristal Palasom) i završi u prvih pet ekipa na tabeli, tada bi i sedmoplasirana ekipa išla u Ligu Evrope.

Njukasl, koji je osvojio Liga kup, trenutno ima obezbeđeno mesto u Ligi konferencija. Međutim, ako kroz prvenstvo izbori nastup u Ligi šampiona, mesto u Ligi konferencija preuzela bi osmoplasirana ekipa na tabeli, što je sada Fulam.

U Italiji je borba za titulu dramatična. Napoli je na četiri kola pre kraja lider Serije A sa 74 boda, dok aktuelni šampion Inter zaostaje tri boda, nakon dva poraza u dva poslednja kola. U ovom kolu kandidati za Skudeto igraju protiv timova iz donjeg dela tabele. Inter večeras od 20.45 sati dočekuje Veronu, dok Napoli nešto ranije, od 18 sati, gostuje u Lećeu.

U Francuskoj je PSŽ davno osvojio novu titulu, a velika bitka se na tri kola pre kraja odvija za drugo i treće mesto koje direktno vode u Ligu šampiona, te četvrto, koje garantuje kvalifikacije za elitno takmičenje.

Situacija na tabeli je sledeća: Drugi je Marsej sa 58 bodova, Nica je treća sa 57 i već je odigrala meč u ovom kolu, pošto je sinoć savladala Rems sa 1:0. Lil je četvrti sa 56 bodova, Monako peti sa 55, dok Lion i Strazbur dele šesto mesto sa po 54 boda.

Lil u 32. kolu dočekuje Marsej u velikom derbiju, Monako gostuje "davljeniku" Sent Etjenu, Lion je domaćin Lansu, a Strazbur dočekuje PSŽ, koji je mislima u revanšu protiv Arsenala u polufinalu Lige šampiona.

☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷

Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na fudbal, kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.

Čitavu ponudu klađenja na fudbal i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke