ponedeljak 19.02.2024.
22:57

Mogli su i do sva tri.

AP/Peter Byrne

Fudbaleri Evertona i Kristal Palasa remizirali su 1:1 u meču 25. kola Premijer lige.

Gosti se nalaze u "nebranom grožđu" pošto novi trener Oliver Glazner, naslednik Roja Hodžsona, debituje u subotu. Stoga su ovaj meč vodili Hodžsonovi pomoćnici Pedi MekKarti i Rej Levington.

I pored tako otežane situacije, podređenog položaja na "Gudisonu", uspeli su da dođu do vođstva u 66. minutu preko Džordana Ajua. Što bi se stereotipno reklo, radilo se o klasičnoj akciji Engleza: golman ispucava loptu na suprotnu stranu, iz toga se izgradio brz napad, koji fenomenalnim šutem kruniše Aju.

Amadu Onana je jednim pravim "nebeskim skokom" posle kornera uspeo da zatrese mrežu gostiju i poravna rezultat u 84. minutu.

Palas je na 15. mestu sa 25 bodova i zaustavili su niz od dva poraza. Sledeći rival im je Barnli kod kuće.

Everton je tik iznad zone ispadanja sa 20 bodova i utakmicom više od Lutona. U 26. kolu gostuju Brajtonu.