"Krstogol" može i iz slobodnog udarca, ali Parma u Lećeu brža od pištaljke!

subota 21.09.2024.
22:43

Odlična partija nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde.

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Fudbaleri Lećea remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Parme rezultatom 2:2 u meču petog kola italijanske Serije A.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf "Vukova" trebalo je da bude nekadašnji napadač Crvene zvezde Nikola Krstović koji je drugim pogotkom na meču u 59. minutu posle sjajno izvedenog slobodnog udarca u jednom trenutku, činilo se, overio pobedu domaćina.

Tako, pak, nisu mislile "Mlekadžije", no krenimo redom...

Leće je poveo u 32. minutu kada je mrežu gostiju zatresao 19-godišnji Patrik Dorgu, dok su početak drugog poluvremena obeležila dva direktna isključenja.

Orvi je Leće ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Žilbertu u 47, a deset minuta kasnije ista sudbina zadesila je i rezervistu Kanćelijerija.

Nakon gola Krstovića, Parma je pokušavala da ugrozi gol Falkonea u čemu je uspeo Pontus Almkvist u trećem minutu nadoknade vremena, pa su mnogi pomislili da je to bio utešni pogodak za "Krstaše" na Via del Mareu.

Ne i Francuz Antoan Ono koji je tri minuta kasnije uspeo da savlada golmana Lećea i donese Parmi veoma vredan bod, uzevši u obzir sve okolnosti.